טיפול ממוקד להתקפי חרדה - UNXIETY

UNXIETY

תכנית טיפול ייחודית לטיפול בהפרעת פאניקה והתקפי חרדה (עם/ ללא אגורפוביה) באמצעות כלים משיטת ה- CBT ובעיקר טיפולי חשיפה. אנו מציעים סדרת טיפולים בת 12 שעות, אשר במהלכה נחווה תהליך משמעותי למען שיפור איכות חייכם.

הפרעת פאניקה היא הפרעה שכיחה, אשר ממנה סובלים למעלה מ-5 מיליון בני אדם ברחבי העולם. ההפרעה כוללת אמונות מופרזות לפיהן תחושות גופניות של חרדה הן מסוכנות ועלולות לגרום לאסון נוראי, כמו שיגעון, התקף לב או עילפון. על מנת להתמודד, האדם נמנע ממצבים או ממקומות שבהם לדעתו הוא עלול לחוות חרדה (אגורפוביה) או מוצא דרכים להקל על עצמו, למשל באמצעות שימוש בסמים, אלכוהול, תלות באדם אחר ועוד. דרכי התמודדות אלה משמרות את ההפרעה וגורמות לאדם להמשיך ולסבול מהתקפי פאניקה חוזרים ובלתי צפויים, מחרדה ומעיסוק רב מתי יגיע ההתקף הבא.

אנו מסייעים למטופלינו להתעמת עם "האסון המפחיד" בראשם, ובאמצעות כלים משיטת ה- CBT וטכניקות חשיפה (Exposure Therapy), להכחיד את הרגישות והפחד מהתחושות הפיזיולוגיות וממצבים מעוררי חרדה מהם הם נמנעים כיום.

עד כמה הטיפול יעיל?

הטיפול יעיל מאוד!

מחקרים מראים כי טיפולי חשיפה הם הטיפולים היעילים ביותר להתקפי חרדה ולהפרעת פאניקה, וחל שיפור משמעותי בקרב 85% מהמשתתפים שנמשך תקופה ארוכה גם לאחר סיום הטיפול. מבחינה נוירולוגית נמצא כי טיפולים אלה יוצרים שינוי ברשת הזיכרונות של האדם ובמערכת העצבים שלו ולכן מסייעים בשינוי משמעותי וארוך טווח. התרגול עם מטפל/ת מסייע להתמודד עם מצבים מורכבים שהאדם מתקשה להתמודד לבדו, ומאפשר לראות ש"האסון המפחיד" אינו מתקיים במציאות.

מה עושים בטיפול?

לומדים גישה חדשה להתמודדות. לומדים כיצד ההפרעה מתגברת ומקבלת כוח אם בורחים ממנה וכיצד היא יורדת. הופכים להיות מומחים לבעיה שלכם, מזהים את ההימנעויות והתנהגויות הביטחון המשמרות אותה ונחשפים למצבים מעוררי פאניקה ולומדים לשלוט בהם. בסיום התהליך, החרדה מפסיקה לנהל אתכם – אתם מנהלים אותה.

מה מצופה מכם?

להיות שותפים פעילים בתהליך, להגיע לפגישות ולא להחסיר, למלא טפסים, לבצע משימות, לתרגל חשיפות בקליניקה ובחוץ, עם המטפל ולבד בין המפגשים, להתחייב ולהתמסר לתהליך ולהשקיע בו. רצוי לערב 2-3 אנשים תומכים בתהליך.

האם מומלץ לנטול טיפול תרופתי במהלך הטיפול?

תוצאות מחקרים שנערכו בנושא יעילותם של טיפולים שונים, בהם CBT, טיפול תרופתי וטיפולי חשיפה הראו כי בטווח הקצר, כל אחד מהטיפולים הללו מסייע להקלה בתחושות הפאניקה. בטווח הארוך, בקרב אלו שקיבלו טיפול תרופתי ועם השנים הפסיקו אותו, נרשמו שיעורי הישנות גבוהים (כלומר הפאניקה חזרה). מי שקיבל טיפול משולב תרופתי ו- CBT הגיע לתוצאות פחות טובות ממי שטופל רק ב- CBT. כלומר, טיפול CBT לבדו הוכח כיעיל ביותר. על כן, אנו ממליצים במידת האפשר לבצע את הטיפול שלנו ללא תרופות.

במידה וכן מעוניינים לשלב טיפול תרופתי, מחקרים מראים שטיפול תרופתי ממשפחת הבנזודיאזפינים פחות מומלץ, מאחר שהוא מרגיע את החרדה לטווח קצר במהירות ומונע מהמטופל לחוות פחות חרדה במהלך טיפולי החשיפה. כמו כן, הטיפול התרופתי עלול לגרום לתלות, לתסמיני גמילה ולשימוש לרעה. טיפולים תרופתיים אשר נמצאו יעילים הם ממשפחת ה- SSRI, SNRI, TCA.

בחרו את השאלון שעניתם וקראו את פרשנות התוצאה

0-4: ללא חרדה משמעותית

5-9: חרדה קלה

10-14: חרדה משמעותית

15 ומעלה: חרדה גבוהה

הטיפול היעיל ביותר לחרדה כללית הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

50-65 אתם סובלים מחרדה מחברתית מתונה. מעדיפים לא להיות במרכז העניינים ונוטים להימנע מהימצאות במצבי מבוכה.

 

65-80 חרדה חברתית בולטת, עיסוק בשאלות של: "מה יגידו?", חשש מליזום אינטראקציה חברתית בעיקר עם אנשים לא מוכרים. לא מתנהגים בצורה יוצאת דופן ומשתדלים לא להתבלט, ניתנת לטיפול קצר מועד ואפקטיבי.

 

80-95 חרדה חברתית קשה, הסתגרות, הימנעות מיציאה מהבית, אינם מבצעים משימות חשובות מהחשש. אינם מביאים לידי ביטוי  את יכולותיהם. קשיים בריכוז, עסוקים בחשיבה רבה הכוללת תסריטי אסון. חשוב לפנות לטיפול באופן מיידי.

 

הטיפול היעיל ביותר לחרדה חברתית הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT וקבוצות חברתיות. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

כדי להגדיר הפרעת פאניקה נדרשים התקפים חוזרים ובלתי צפויים במהלך תקופה של חודש, או מצב שבו במשך חודש לפחות לאחר התקף הפאניקה קיימת דאגה וחרדה מפני התקפים נוספים, או דאגה מהשלכות ההתקפים, או שינויי משמעותי בהתנהגות בשל ההתקפים.

ציון גבוה משמעותו חרדה גבוהה ושכיחות גבוהה של סימפטומים של חרדה.

נורמלי: 0-12

מתון: 18-12

בינוני: 28-18

חמור: 28 ומעלה

הטיפול היעיל ביותר להפרעת פאניקה הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT, בשילוב ACT, ביופידבק ומיינדפולנס. בהתאם לצורך גם טיפול תרופתי. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

תוצאה של 21 ומעלה מעידה כי אתם סובלים מתסמינים של OCD. תוצאה גבוהה יותר, מעידה על קיומם של תסמינים רבים ועוצמתיים יותר של ההפרעה. 

הטיפול היעיל ביותר לOCD הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT ולעיתים בשילוב טיפול תרופתי. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

במידה ורוב התסמינים מתקיימים במשך תקופה של חודש לפחות, במיוחד אם קיימת ירידה משמעותית במצב הרוח או שינויים ברורים בדפוסי ההתנהגות, אותם לא ניתן להסביר כתוצאה משימוש בסמים, השפעת מחלה או כל דבר מלבד האירוע עצמו, ניכר כי הנכם סובלים מהפרעת דחק פוסט טראומטית PTSD. הטיפול היעיל ביותר להפרעה זו הינו טיפול EMDR, PE, SE ומיינדפולנס. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

אם הסכמת במידה רבה עם פריטים: 4,6,11,13

משמעות התוצאה היא שהסבל שלך בעיקר נובע מהעובדה שאת\ה חרד\ה שבן\בת הזוג לא אוהבים אותך. מומלץ לפנות לטיפול ולבחון מה מקור התחושה שלך. 

 

 הסכמת עם פריטים: 1,7,10,14 

משמעות התוצאה היא שהסבל שלך בעיקר נובע מהעובדה שאת\ה חרד\ה שאינך אוהב\ת את בן\בת הזוג שלך. מומלץ לפנות לטיפול ולבחון מה מקור התחושה שלך.

 

הסכמת עם פריטים: 3,5,9,12

משמעות התוצאה היא שהסבל שלך בעיקר נובע מהעובדה שאת\ה חרד\ה מהעובדה שאת\ה מצוי\ה במערכת יחסים לא נכונה.

 

OCD במערכות יחסים יכול לפגוע משמעותית בקשר שלך. כדאי לפנות לטיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT  ולקבל כלים יעלים להתמודדות. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

אם דיווחתם כי אתם חשים פחד ב-2 או יותר מהמצבים הבאים: שימוש בתחבורה ציבורית, שהיה במקומות פתוחים, שהיה במקומות סגורים עמידה בתור או שהייה בתוך קהל, שהייה לבד מחוץ לבית וחוששים מפני התקף חרדה במקומות האלה, 

אם אתם נמנעים ממקומות אלו לפחות שישה חודשים תוך פגיעה משמעותית בתפקוד ובאורח החיים שניהלתם קודם לכן, ניכר כי אתם סובלים מאגורפוביה ומומלץ לפנות לטיפול.

הטיפול היעיל ביותר לאגורפוביה הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT, בשילוב  טיפולי חשיפה בטכנולוגית מציאות מדומה וביופידבק. בהתאם לצורך גם טיפול תרופתי. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר. 

אם השבת "כן" לחלק מהשאלות, כנראה שאתם סובלים מחרדת בחינות. הטיפול היעיל ביותר לחרדת בחינות הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

דילוג לתוכן