טיפול בסלבריטאים, אנשי ציבור ומשפחותיהם

סלבריטאים, פוליטיקאים ואנשים בעלי דמות ציבורית חווים בעיות רגשיות ופסיכולוגיות בדיוק כמו כל אדם אחר, אך התמודדותם עשויה להיות מורכבת אף יותר, בשל הקשיים הנלווים לפרסום ולתהילה.

אנשים רבים מייחלים לתהילה ולהכרה ציבורית, אך לא הרבה אנשים מבינים את הקשיים וההשלכות איתם מתמודדים אותם אנשים ומשפחותיהם.

עם התהילה והפרסום מגיעה מערכת שלמה של בעיות בניהם: לחץ התהילה והפחד לאבד אותה, ציפיות, לוחות זמנים מתישים, שעות רבות מחוץ לבית, התמודדות עם שמועות, תביעות משפטיות, בעיות נאמנות, ילדים וכדומה.

חייהם ומעשיהם נשפטים על ידי מיליוני אנשים ועליהם להתמודד עם ביקורת על מה שהם מייצגים, לובשים, אומרים ואף על התנהגות בני משפחתם. יחד עם ההתמודדות הלא פשוטה מול בריונות ברשת. אורח חיים כזה עשוי להוביל לקשיים רגשיים ופסיכולוגים בניהם דיכאון, חרדה, פחדים, הפרעות אכילה, פוביות, פרנויה, התמכרות לסמים ועוד.

תהילה עלולה לגרום לחוסר אמון באחרים, למנוע מהם לפנות לעזרה, ולהוביל לחוסר ביטחון ולבדידות. כמו כן, לעיתים קרובות הגבול בין הדמות הציבורית לבין העצמי האותנטי שלהם מטשטש, ונוצר בלבול וצורך לארגן מחדש ולהתאזן.

כמטפלת עם ניסיון רב בעבודה עם דמויות ציבוריות ומשפחותיהם, אני נותנת חשיבות עליונה לצורך בסודיות ואנונימיות ואני עושה זאת יחד עם יחס חם, אמפתי, מרגיע ובטוח.

אני מסייעת בניהול הקשיים הללו באמצעות שיטות טיפול מתקדמות עליהם ניתן לקרוא באתר שלי כגון: טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT, EMDR, ביופידבק ועוד, במטרה לשפר את איכות החיים, להגיע ליעדים הרצויים ולהוציא את הגרסה הטובה ביותר מעצמנו, ליצור איזון בריא בין האישיות הציבורית לבין האני האותנטי.

כל הפניות מטופלות בסודיות מוחלטת.

הפגישות מתקיימות בקליניקה ביתית ברחוב עובדיה הנביא 8 תל אביב (קיימת חניה פרטית) או במפגשים בזום.

במקרים יוצאי דופן ניתן לקיים את הפגישה בבית הלקוח.

בחרו את השאלון שעניתם וקראו את פרשנות התוצאה

0-4: ללא חרדה משמעותית

5-9: חרדה קלה

10-14: חרדה משמעותית

15 ומעלה: חרדה גבוהה

הטיפול היעיל ביותר לחרדה כללית הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

50-65 אתם סובלים מחרדה מחברתית מתונה. מעדיפים לא להיות במרכז העניינים ונוטים להימנע מהימצאות במצבי מבוכה.

 

65-80 חרדה חברתית בולטת, עיסוק בשאלות של: "מה יגידו?", חשש מליזום אינטראקציה חברתית בעיקר עם אנשים לא מוכרים. לא מתנהגים בצורה יוצאת דופן ומשתדלים לא להתבלט, ניתנת לטיפול קצר מועד ואפקטיבי.

 

80-95 חרדה חברתית קשה, הסתגרות, הימנעות מיציאה מהבית, אינם מבצעים משימות חשובות מהחשש. אינם מביאים לידי ביטוי  את יכולותיהם. קשיים בריכוז, עסוקים בחשיבה רבה הכוללת תסריטי אסון. חשוב לפנות לטיפול באופן מיידי.

 

הטיפול היעיל ביותר לחרדה חברתית הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT וקבוצות חברתיות. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

כדי להגדיר הפרעת פאניקה נדרשים התקפים חוזרים ובלתי צפויים במהלך תקופה של חודש, או מצב שבו במשך חודש לפחות לאחר התקף הפאניקה קיימת דאגה וחרדה מפני התקפים נוספים, או דאגה מהשלכות ההתקפים, או שינויי משמעותי בהתנהגות בשל ההתקפים.

ציון גבוה משמעותו חרדה גבוהה ושכיחות גבוהה של סימפטומים של חרדה.

נורמלי: 0-12

מתון: 18-12

בינוני: 28-18

חמור: 28 ומעלה

הטיפול היעיל ביותר להפרעת פאניקה הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT, בשילוב ACT, ביופידבק ומיינדפולנס. בהתאם לצורך גם טיפול תרופתי. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

תוצאה של 21 ומעלה מעידה כי אתם סובלים מתסמינים של OCD. תוצאה גבוהה יותר, מעידה על קיומם של תסמינים רבים ועוצמתיים יותר של ההפרעה. 

הטיפול היעיל ביותר לOCD הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT ולעיתים בשילוב טיפול תרופתי. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

במידה ורוב התסמינים מתקיימים במשך תקופה של חודש לפחות, במיוחד אם קיימת ירידה משמעותית במצב הרוח או שינויים ברורים בדפוסי ההתנהגות, אותם לא ניתן להסביר כתוצאה משימוש בסמים, השפעת מחלה או כל דבר מלבד האירוע עצמו, ניכר כי הנכם סובלים מהפרעת דחק פוסט טראומטית PTSD. הטיפול היעיל ביותר להפרעה זו הינו טיפול EMDR, PE, SE ומיינדפולנס. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

אם הסכמת במידה רבה עם פריטים: 4,6,11,13

משמעות התוצאה היא שהסבל שלך בעיקר נובע מהעובדה שאת\ה חרד\ה שבן\בת הזוג לא אוהבים אותך. מומלץ לפנות לטיפול ולבחון מה מקור התחושה שלך. 

 

 הסכמת עם פריטים: 1,7,10,14 

משמעות התוצאה היא שהסבל שלך בעיקר נובע מהעובדה שאת\ה חרד\ה שאינך אוהב\ת את בן\בת הזוג שלך. מומלץ לפנות לטיפול ולבחון מה מקור התחושה שלך.

 

הסכמת עם פריטים: 3,5,9,12

משמעות התוצאה היא שהסבל שלך בעיקר נובע מהעובדה שאת\ה חרד\ה מהעובדה שאת\ה מצוי\ה במערכת יחסים לא נכונה.

 

OCD במערכות יחסים יכול לפגוע משמעותית בקשר שלך. כדאי לפנות לטיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT  ולקבל כלים יעלים להתמודדות. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

אם דיווחתם כי אתם חשים פחד ב-2 או יותר מהמצבים הבאים: שימוש בתחבורה ציבורית, שהיה במקומות פתוחים, שהיה במקומות סגורים עמידה בתור או שהייה בתוך קהל, שהייה לבד מחוץ לבית וחוששים מפני התקף חרדה במקומות האלה, 

אם אתם נמנעים ממקומות אלו לפחות שישה חודשים תוך פגיעה משמעותית בתפקוד ובאורח החיים שניהלתם קודם לכן, ניכר כי אתם סובלים מאגורפוביה ומומלץ לפנות לטיפול.

הטיפול היעיל ביותר לאגורפוביה הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT, בשילוב  טיפולי חשיפה בטכנולוגית מציאות מדומה וביופידבק. בהתאם לצורך גם טיפול תרופתי. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר. 

אם השבת "כן" לחלק מהשאלות, כנראה שאתם סובלים מחרדת בחינות. הטיפול היעיל ביותר לחרדת בחינות הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT. לייעוץ והתאמת הטיפול המתאים עבורכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר.

דילוג לתוכן